Wiadomości

Emma Watson pod ostrzałem Izraela “za bycie antysemitą”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Propalestyński post Emmy Watson w mediach społecznościowych wywołał prawdziwą burzę. Izraelski ambasador przy ONZ oskarżył aktorkę znaną z serii filmów o “Harrym Potterze” o antysemityzm – informuje Wirtualna Polska.

Watson, najbardziej znana z roli Hermiony Granger w filmach o Harrym Potterze, zamieściła na Instagramie zdjęcie, które jest teraz szeroko komentowane w sieci. Wpis opatrzony był cytatem na temat znaczenia solidarności, autorstwa feministycznej autorki Sary Ahmed.

Podczas gdy post wywołał szerokie poparcie palestyńskich aktywistów, spotkał się z ostrą krytyką ze strony wysoko postawionych izraelskich urzędników. Były minister w rządzie Benjamina Netanjahu oraz były ambasadora Izraela przy ONZ, Danny Danon oskarżył 31-letnią aktorkę o antysemityzm. “10 punktów od Gryffindoru za bycie antysemitą” – napisał Danon.

Obecny ambasador Izraela przy ONZ, Gilad Erdan, również krytycznie wypowiedział się na temat wpisu aktorki. “Fikcja może działać w Harrym Potterze, ale nie działa w rzeczywistości” – napisał Erdan. “Gdyby tak było, magia używana w czarodziejskim świecie mogłaby wyeliminować zło Hamasu (który uciska kobiety i dąży do unicestwienia Izraela) i Autonomii Palestyńskiej (która wspiera terror). Byłbym za tym!” – stwierdził polityk.

Post Emmy Watson został polubiony przez ponad milion użytkowników i przyciągnął ponad 100 tys. komentarzy. Głosy pojawiające się pod wpisem aktorki również są podzielone. Część ludzi jest oburzona, część prezentuje propalestyńskie sympatie.

/wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!