Elon Musk
Wiadomości

Elon Musk wycofuje się z zakupu Twittera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Miliarder Elon Musk, szef Tesli i SpaceX, napisał do zarządu Twittera, że kończy porozumienie zawarte w sprawie zakupu sieci społecznościowej. Jako powdd wskazał „fałszywe i wprowadzające w błąd” informacje o firmie.

Prawnicy Elona Muska w piśmie do Twittera napisali, że doszło do naruszenia warunków porozumienia dotyczącego sprzedaży, zawartego w kwietniu tego roku. Według nich Twitter wiele razy albo nie chciał, albo nie potrafił w wyczerpujący sposób odpowiedzieć na pytania dotyczące realnej liczby kont prowadzonych przez boty. Według prawników miliardera pełna wiedza na ten temat jest kluczowa dla biznesowej kondycji spółki, wobec czego Elon Musk wycofuje się z zakupu Twittera.

Twitter w ostatnich tygodniach wielokrotnie powtarzał, że liczba fałszywych kont na jego platformie wynosi mniej niż 5 proc. Musk i jego zespół uważają, że sieć kłamie, a to wpływa na rentowność jego biznesu, a tym samym na wartość firmy.

Od tygodni eksperci debatują, czy Elon Musk chciał wycofać swoją ofertę, czy negocjować niższą cenę. Rezygnując ze swojego zobowiązania do zakupu Twittera, biznesmen naraża się na poważne postępowanie sądowe. Obie strony zobowiązały się wypłacić w pewnych okolicznościach odprawę w wysokości do 1 miliarda dolarów.

Czytaj też:

Elon Musk poinformował, że wstrzymuje przejęcie Twittera

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!