Wiadomości

Szwecja: Gang otoczył patrol policyjny i uwolnił zatrzymanego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W czwartek, patrol policyjny w mieście Uddevalla został otoczony przez gang, któremu udało się uwolnić osobę, którą właśnie aresztowała policja. Jednakże według Larsa Eckerdala, szefa policji w Fyrbodal, incydent nie powinien być postrzegany jako utrata kontroli przez policję. – Poruszamy się tam, gdzie chcemy i dokonujemy interwencji tam, gdzie musimy – powiedział Eckerdal.

W czwartek około godziny 14 patrol policyjny aresztował osobę, którą podejrzewał o popełnienie przestępstwa Wtedy otoczył ją gang składający się z sześciu do ośmiu osób i zdołał uwolnić zatrzymanego mężczyznę. Podczas zamieszek, do których doszło, policja aresztowała kolejną osobę, która okazała się mieć narkotyki w torbie, ale uwolniony mężczyzna wciąż jest na wolności.

– To szokujące, że tak się dzieje, ale zdarza się to od czasu do czasu, gdy czujesz, że mają przewagę liczebną, że czujesz się zmuszony uwolnić kogoś, kogo aresztowaliśmy. Teraz im się udało. Ale mamy całkiem dobry rozeznanie ludzi w tych kręgach i podejrzenia wobec nich pozostają i nadal nad tym pracujemy – mówił Lars Eckerdal. Według niego policjanci na miejscu byli zdezorientowani, ale nie odnieśli żadnych trwałych obrażeń.

Incydent zostanie teraz poddany ocenie, aby sprawdzić, czy możliwe jest zapobieżenie podobnym zdarzeniom w przyszłości.

– Nieustannie myślimy o tym, jak możemy uczynić nasze interwencje bezpieczniejszymi. Czy możemy się bardziej ukryć, aby nie był widocznymi, czy możemy szybciej złapać i wydostać się z miejsca? Musimy pracować nad podejściem taktycznym, co oznacza, że ​​nie prowokuje się tylu reakcji na miejscu – mówił Lars Eckerdal. Jak dodał, tego typu sytuacje zdarzają się rzadko.

– Dużo się mówi o strefach no-go, ale nie jest to koncepcja, z której korzystamy. Na moim obszarze mamy średniej wielkości miasta i obszary, które policja określa jako szczególnie narażone – stwierdził Eckerdal, podkreślając: “Poruszamy się tam, gdzie chcemy i podejmujemy interwencje tam, gdzie musimy.”

Źródło:
https://www.dn.se/sverige/gang-omringade-polispatrull-och-fritog-gripen/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!