Wiadomości

Ekspert TVN o imigrantach. „To lekarze, inżynierowie, matematycy”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ekspert TVN prof. Radosław Markowski z SWPS stwierdził, że imigranci chcący dostać się do Europy „to ogromna szansa dla Polski”. – Tam są wykwalifikowani lekarze, są inżynierowie, są matematycy, są pielęgniarki – powiedział. Nagranie z wypowiedzią socjologa związanego z Fundacją im. Stefana Batorego natychmiast obiegło sieć.

– To jest dla nas ogromna szansa. Tam wśród wyjeżdżających z Afganistanu są wykwalifikowani lekarze, są inżynierowie, są matematycy, są pielęgniarki – powiedział w TVN Radosław Markowski.

Ocenił, że w tej grupie ludzi są różne osoby, które mogą „spokojnie znaleźć w 40 milionowym kraju – jakim jest Polska – swoje miejsce”.

– Język polski okazuje się dla mnie zbyt ubogi, żeby opisać to, jak postępuje rząd polski. Haniebne zachowanie. Po prostu mi jest wstyd za to, że w centrum Europy jest rząd, który tak się zachowuje – dodał Markowski. Mimo to zgodził się z tezą, że przysłanie imigrantów na polsko–białoruską granicę to podstępna prowokacja ze strony reżimu Alaksandra Łukaszenki.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!