Wiadomości

Ekologiczne Forum Młodzieży przeciwko zmianom w ustawie o Lasach Państwowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Fundacja Ekologiczne Forum Młodzieży stanowczo sprzeciwia się zmianie ustawy o Lasach Państwowych oraz powołaniu spółki Polskie Domy Drewniane. Młodzież z całej Polski zbiera podpisy przeciwko projektowi zmian przepisów o lasach. Podkreślono, że są one dobrem narodowym, którego nie można niszczyć.

Forum przypomniało, że w 2015 r. Stowarzyszenie na Rzecz zrównoważonego Rozwoju zebrało ponad 3,5 mln podpisów przeciwko zmianie Ustawy o Lasach. Działania te popierali politycy PiS.

Polacy nie chcą destabilizacji Lasów Państwowych i jeśli dojdzie do zmian ustawowych, zostaną złamane obietnice wyborcze – wskazuje Marcelina Puchalska z Ekologicznego Forum Młodzieży. Lasy Państwowe nie są od budowania domów, ale dbają i chronią środowisko – dodała.

– PiS obiecało nam, że nie tknie Lasów Państwowych, bo są one bardzo dobrze zarządzane. Ta ustawa jest napisana bardzo dobrze i nie trzeba tego zmieniać, co widać po naszych lasach. Uważamy, że lasy nie są od tego, żeby budować domy. Domy drewniane są jak najbardziej dobrym pomysłem, ale bez żadnych spółek. Uważam, że lasy powinny dbać o surowiec, ochronę środowiska, przyrodę – podkreśla Marcelina Puchalska.

Fundacja Ekologiczne Forum Młodzieży zapowiada, że akcja zbierania podpisów to dla posłów tzw. ostrzegawcza żółta kartka. Czerwoną, po przegłosowaniu projektu zmian ustawy o lasach, społeczeństwo pokaże w przyszłych wyborach. Wczoraj podczas prac sejmowych komisji nad projektem przed parlamentem protestowali leśnicy z całej Polski.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!