Wiadomości

Edyta Żemła z Onetu znów atakuje Wojsko Polskie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Edyta Żemła z Onetu, która “wyspecjalizowała się” w kolportowaniu wrzutek wymierzonych w Wojsko Polskie, z reguły o bardzo niskim stopniu wiarygodności i rzetelności, tym razem kolportuje białoruskie nagranie z martwym łosiem.

W poniedziałek białoruski rząd opublikował nagranie, na którym widać martwego łosia, który to rzekomo miał stracić życie po tym, jak wplątał się w zasieki. Na kolejnej części nagrania, udostępnianego coraz częściej w mediach społecznościowych, widać rzekomo zniszczone zasieki po polskiej stronie granicy.

„Martwy łoś, który wcześniej wpadł w zasieki/wnyki na polsko-białoruskiej granicy. Drut ostrzowy rozrzuciło tam wojsko na polecenie ministra obrony Mariusza Błaszczaka. #plotbłaszczaka to barbarzyństwo i kompletny brak wyobraźni!” – napisała na Twitterze pracownica Onetu Edyta Żemła, która zdaje się wykazywać do powielania każdej bzdury, byle tylko uderzyć w Wojsko Polskie.

Na jej wpis zareagowało Ministerstwo Obrony Narodowej. „W tym miejscu nie ma żadnego śladu uszkodzenia płotu. Kolportuje Pani zdjęcia zrobione przez białoruskie władze. Wpisuje się Pani w białoruską propagandę. Gratulacje!” – czytamy.

Czytaj też:

Ekspert, na którego opinię powołuje się Onet, jest oburzony tym, co z jego wypowiedzią zrobiła dziennikarka portalu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!