Wiadomości

Dziś zapadnie decyzja w kwestii ewentualnego zamknięcia szkół

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rozmawiamy o tym, aby część uczniów zostało w domach. Na bieżąco analizujemy sytuację. Dziś zbiera się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego i dziś będą decyzje – powiedział Łukasz Schreiber, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

– To decyzja, która niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje, dlatego nie powinna być podejmowana pod wpływem nacisków kogokolwiek. Na tę chwilę w czterech krajach UE zdecydowano się na taki ruch. W żadnym nie ograniczono tego w całości – podkreślił Schreiber w Radiu Zet.

Szef KSRM został również zapytany, czy powstaną szpitale polowe, jeśli zabraknie miejsc w szpitalach stacjonarnych. – Każda opcja jest brana pod uwagę, także taka, tylko że dziś ponad połowa miejsc koronawirusowych w szpitalach jest wolna i ponad połowa respiratorów jest wolna – zaznaczył.

Poinformował również, że miał wykonany test na koronawirusa, którego wynik był negatywny. – Tydzień wcześniej miałem kontakt (z zakażonymi). To byli samorządowcy z mojego okręgu – powiedział.

O godz. 11.30 spotka się rządowy zespół zarządzania kryzysowego; po zakończeniu obrad między godz. 13 a 15 odbędzie się konferencja z udziałem premiera oraz ministra zdrowia, na której przedstawią oni dalsze działania w związku z rozwojem pandemii – zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!