Wiadomości

Dziś w nocy w wieku 68 lat zmarł Krzysztof Karoń

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po długiej walce z chorobą nowotworową zmarł dzisiaj w nocy Krzysztof Karoń, publicysta, pisarz oraz autor cyklu wykładów “Program Wiedzy Społecznej”, poświęconych historii marksizmu i nowej historii kultury. Twórca miał 68 lat – donosi portal TV MN.

Krzysztof Karoń był publicystą i wykładowcą, urodzonym w 1955 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Jest autorem cyklu wykładów “Program Wiedzy Społecznej”. Opublikował dwie książki dotyczące grafiki, składu komputerowego i poligrafii. W 2018 roku ukazała się jego monografia “Historia antykultury”, za którą otrzymał nagrodę fundacji PAFERE w 2019 roku i był nominowany do Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.

W ostatnich latach Karoń był bardzo aktywny w przestrzeni mediów, głównie internetowych, gdzie wypowiadał się na temat zagrożeń płynących z ideologii marksizmu. Niejednokrotnie przestrzegał przed niszczącym wpływem pewnych nurtów i tendencji, które zauważał i nazywał w przestrzeni publicznej. Gościł w programach między innymi: Telewizji Media Narodowe, WRealu24, wPolsce.pl czy nawet na kanale Moniki Jaruzelskiej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!