Wiadomości

Zamieścili w internecie film z pobicia, wkrótce byli już w areszcie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kryminalni z Gdańska doprowadzili do zatrzymania 3 osób wieku 21, 22 l., oraz 16 l. do sprawy pobicia. Film z tego zdarzenia ukazał się w Internecie – dwaj sprawcy biją pokrzywdzonego, a kobieta nagrywa całe zajście.

– Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zabezpieczyli materiał filmowy, który ukazał się na jednym z portali. Na filmie widać, jak dwóch mężczyzn bije pokrzywdzonego, a kobieta nagrywa to zdarzenie. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą, wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Policjanci podczas swojej pracy zdobyli wiele informacji dotyczących zdarzenia i wszystkie szczegółowo sprawdzili – poinformowała podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, dodając, że bardzo szybko ustalono tożsamość sprawców i ich miejsce pobytu.

– Jeszcze tego samego dnia po godzinie 21 na terenie jednego z pustostanów przy ul. Słowackiego kryminalni z komendy miejskiej oraz komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali do tej sprawy 16-letnią gdańszczankę, oraz 21-latka z Pruszcza Gdańskiego i 22-latka z Gdańska. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, natomiast 16-latka została przewieziona do policyjnej izby dziecka. Podczas sprawdzania jej danych okazało się, że jest poszukiwana i sąd rodzinny i nieletnich wydał postanowienie o umieszczeniu jej w młodzieżowym ośrodku wychowawczym – stwierdziła podinsp. Ciska.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!