Polska Wiadomości

Dziennikarka “USA Today” została wyrzucona z pracy za słowa o “wściekłym białym człowieku”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal sluzbywakcji.pl Hemal Jhaveri z USA Today poinformowała, że ​​została zwolniona w piątek po tym, jak publicznie napisała, że ​​strzelaninę w Boulder w stanie Kolorado odpowiada “wściekły biały człowiek”

Dziennikarka USA Today odpowiedziała na tweet innej dziennikarki Deadspina Julie DiCaro dotyczący poniedziałkowej strzelaniny w supermarkecie, w tweecie napisała:  „Jestem bardzo zmęczona życiem w zależności od tego, czy biały człowiek z AR-15 ma dobry dzień, czy nie” – napisała DiCaro .

Jhaveri odpowiedziała twierdzeniem, że „to zawsze wściekły biały człowiek. zawsze.” Kiedy policja ogłosiła, że ​​strzelcem był urodzony w Syrii Ahmad Al Aliwi Alissa, Jhaveri szybko usunęła swojego tweeta. Nie była jednak wystarczająco szybka, aby utrzymać pracę.

Liczne tweety oskarżające ją o rasizm zalały rozmowę,  pojawiły się także te wzywające USA Today, aby ją zwolnili. W piątek Jhaveri ogłosiła, że oburzenie czytelników zadziałało i nie już tam nie pracuje. „Nie jestem już zatrudniona w USA TODAY, firmie, która była moim domem pracy przez prawie osiem lat” – napisała w eseju opublikowanym na Medium.

„Chciałabym, żeby mnie to bardziej zaskoczyło, ale tak nie jest” – przyznała. „Jakaś część mnie czekała, aż to się stanie, ponieważ nie mogę wykonywać swojej pracy i pisać kolumn, które piszę, bez wywoływania gniewu i złości na Twitterze.”  USA Today wydało oświadczenie dla Fox News, w którym podkreśla, że ich misją jest bycie neutralnym i żadna rasa czy wyznanie nie powinno być dyskryminowane na łamach ich gazety. Rzecznik USA Today powiedział, że gazeta pociąga swoich pracowników do „odpowiedzialności osobistej i zawodowej za nie przestrzeganie tych zasad”.

I bardzo dobrze.

Źródło: sluzbywakcji.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!