Wiadomości

Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W najbliższą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tym razem modlitwę i serca skierujemy w sposób szczególny w stronę Pakistanu.

W roku 2008 Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o obchodzeniu w Kościele w Polsce Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest on przygotowywany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku dzień ten przypada na niedzielę 28 października i będzie poświęcony sytuacji chrześcijan w Pakistanie.

– Niestety, od wielu już lat tamtejsi chrześcijanie mierzą się z ogromnymi prześladowaniami z powodu choćby tzw. prawa o bluźnierstwie. Najbardziej nam znana Asii Bibi od ośmiu lat jest w więzieniu, ale takich chrześcijan skazanych na śmierć jest w Pakistanie bardzo wielu – mówi ks. Rafał Cyfka.

W kraju tym panuje planowa islamizacja. Rząd znacjonalizował wszystkie chrześcijańskie szkoły jeszcze w latach 70. XX wieku. Chrześcijanie są obywatelami drugiej kategorii – należą do najbiedniejszych warstw społecznych i wykonują najcięższe, najmniej płatne prace. Są często fałszywie oskarżani o tzw. bluźnierstwa. Dochodzi do napadów na kościoły, gwałtów na młodych chrześcijankach i zmuszaniu ich do poślubiania muzułmanów i przejścia na islam. Wielu wyznawców Chrystusa za swoją wiarę płaci najwyższa cenę. Policja nie chce przyjmować zgłoszeń przestępstw wymierzonych w chrześcijan. Dzień Solidarności to okazja, by nagłośnić dramat wyznawców Chrystusa.

– W jaki sposób można się włączyć? Jako Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wysłaliśmy do wszystkich wydziałów duszpasterskich, a przez to do wszystkich parafii w Polsce materiały homiletyczne i katechetyczne, aby można było przygotować niedzielne homilie i katechezy dotyczące właśnie sytuacji chrześcijan w Pakistanie. Zachęcamy do tego, aby nabożeństwo różańcowe 28 października było poświęcone sytuacji chrześcijan prześladowanych w Pakistanie i innych zakątkach świata. Zachęcamy do przygotowania wystawy na ten temat, mamy zdjęcia. Wystarczy napisać lub przyjść do jednego z naszych biur w Krakowie, Warszawie czy Poznaniu – wyjaśnia ks. Rafał Cyfka.

Katechezy są też dostępne w formie plików do pobrania na stronie: www.pkw.org.

Co pięć minut na świecie ginie za wiarę chrześcijanin. 200 milionów wyznawców Chrystusa jest brutalnie prześladowanych.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!