Wiadomości

Dzięki ogromnej determinacji dziewieniszczan oraz całej Wileńszczyzny litewskie MSW wycofuje się ze swych decyzji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzięki ogromnej determinacji mieszkańców Dziewieniszek oraz całej Wileńszczyzny litewskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wycofało się z wcześniejszej bulwersującej decyzji o utworzeniu w samym centrum miasteczka, nieopodal dwóch gimnazjów, ośrodka dla nielegalnych migrantów ekonomicznych.

Dzisiaj, 28 lipca, minister spraw wewnętrznych RL Agnė Bilotaitė poinformowała, że ośrodek dla nielegalnych migrantów, który pierwotnie miał znaleźć się w centrum Dziewieniszek, zostanie ulokowany na poligonie, w Puszczy Rudnickiej. Jak poinformowała minister, budowa miasteczka namiotowego dla około 1,5 tysiąca migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę litewsko-białoruską już się rozpoczęła.

Minister zapewniała wprawdzie, że do kwestii Dziewieniszek jeszcze wróci, jednak wydaje się oczywistym, że jest to jedynie próba wyjścia z zaistniałej sytuacji z twarzą.

Przypominamy, że mieszkańcy Dziewieniszek oraz całej Wileńszczyzny aktywnie wyrazili swój sprzeciw wobec bulwersującej i bezprawnej decyzji ministra Arvydasa Anušauskasa utworzenia ośrodka dla islamskich migrantów ekonomicznych w Dziewieniszkach.

18 lipca została założona samoobrona przeciwko rozmieszczeniu nielegalnych emigrantów w centrum miasteczka. Następnego dnia, do Dziewieniszek przybyli poseł do Parlamentu Europejskiego Waldemar Tomaszewski, posłanka na Sejm RP Anna Maria Siarkowska, poseł na Sejm RL Czesław Olszewski, poseł do PE VI kadencji, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin Bogusław Rogalski.

24 lipca prezes AWPL-ZChR i ZPL przybył do Dziewieniszek, aby ponownie wesprzeć mieszkańców. Co dzień odbywają się pełne determinacji wiece.

W czwartek, 29 lipca, w godzinach 15-18 pod siedzibą rządu w Wilnie odbędzie się protest przeciwko skandalicznej decyzji konserwatywno-liberalnego rządu.

/awpl.lt/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!