Wiadomości

Decyzja oko.press ws. dziennikarza, który będąc pod wpływem narkotyków chciał prowadzić samochód i szarpał się z policjantami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Informujemy, że z dniem 31 lipca 2021 roku rozwiązujemy – za porozumieniem stron – umowę o pracę z Radosławem” – poinformowała redakcja oko.press. Portal tvp.info ujawnił ostatnio, że dziennikarz nie tylko próbował po pijanemu prowadzić samochód i usłyszał zarzuty, ale jak potwierdziły badania, we krwi miał narkotyki.

W sobotę nad ranem na warszawskim Żoliborzu doszło do incydentu z pracownikiem oko.press Radosławem G. Mężczyzna, który przyznał funkcjonariuszom, że jest po alkoholu, chwilę później wsiadł za kierownicę samochodu i próbował odjechać.

Gdy mundurowi mu przeszkodzili, zaatakował ich. G. miał wyzywać policjantów, używając słów wulgarnych i wymachując rękami, krzycząc „ty ch**u jeb**y” i grożąc „zaj***e was ty ku**o jeb**a”. Gdy policjanci próbowali zbadać go alkomatem, pluł i odmawiał badania. Pytany o swoje dane osobowe podawał fałszywe.

Portal tvp.info dotarł ostatnio do informacji o tym, że mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w jednym z komisariatów i został wypuszczony dopiero po postawieniu zarzutów. Dotyczą one znieważenia policjanta oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Prokurator zastosował już wobec dziennikarza oko.press dozór – dwa razy w tygodniu. Z kolei badania potwierdziły obecność narkotyków we krwi mężczyzny.

Teraz głos w sprawie zabrała redakcja oko.press. W specjalnie wydanym oświadczeniu napisano: „Informujemy, że z dniem 31 lipa 2021 rozwiązujemy – za porozumieniem stron – umowę o pracę z Radosławem G. Dziękujemy Radkowi za rok wspólnej pracy. Ubolewamy nad tym, że kończy się w takich okolicznościach”.

Podkreślono przy tym, że „Radosław G. nie próbował prowadzić samochodu pod wpływem alkoholu”.

/TVP Info, fot. twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!