Wiadomości

Dzieci bawiły się w wojsko, interweniowała straż miejska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zgłoszenie mówiące o „młodych ludziach” biegających po dachu z bronią palną brzmiało bardzo poważnie – informuje portal Tu Stolica.

– W okolicach południa w poniedziałek 8 kwietnia funkcjonariusze otrzymali nietypowe zlecenie – donosi Straż Miejska. – Jacyś młodzi ludzie biegają po dachu byłego hotelu Legia z bronią w ręku. Zgłoszenie brzmiało groźnie.

Strażnicy udali się na teren między Waldorffa a trasą S8, by sprawdzić zgłoszenie. Na dachu zrujnowanego hotelu nikogo nie było, ale w okolicznych zaroślach zastali… grupę 12-latków z karabinem-zabawką i pistoletem do pary.

– Pistolet i karabin wyglądały bardzo realistycznie – twierdzą strażnicy. – Były pełnowymiarowe, strzelały plastikowymi kulkami. Okazało się, że właścicielem jest jeden z chłopców, który dostał je w prezencie i chciał pochwalić się przed kolegami.

Strażnicy zdecydowali się przerwać zabawę chłopców. Zawiadomili rodziców właściciela “broni”, którzy akurat nie mogli przyjechać. 12-latek został więc odwieziony do domu radiowozem, “by nie wzbudzać sensacji w komunikacji miejskiej”.

/tustolica.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!