Wiadomości

Dworczyk: Rosjanie dopuścili się masowych zbrodni pod Kijowem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, stwierdził, iż dziś nie ma już żadnych wątpliwości, że Rosjanie dopuścili się masowych zbrodni pod Kijowem. „Dobrze, że choć część rosyjskich bandytów poniosła zasłużoną karę. Oby pozostałych dosięgła sprawiedliwość…” – napisał.

Zdjęcia z Buczy, jednego z miast odbitego przez wojska ukraińskie, opublikował w niedzielę na Twitterze wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. „Wielu z was nie chce oglądać tych obrazów. Ja również nie. Ale nie wolno nam odwracać oczu, trzeba to pokazać całemu światu, zwłaszcza tym, którzy ciągle mówią: „nie prowokujmy Putina”, „nie eskalujmy”. Jako UE i NATO musimy działać teraz. W przeciwnym razie ofiar będzie tysiące więcej” – napisał Jabłoński.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk stwierdził z kolei, że dziś nie ma już żadnych wątpliwości, że Rosjanie dopuścili się masowych zbrodni pod Kijowem. “Dobrze, że choć część rosyjskich bandytów poniosła zasłużoną karę (szosa na Żytomierz w piątek wieczór). Oby pozostałych dosięgła sprawiedliwość” – napisał Dworczyk, publikując zdjęcia zniszczonych rosyjskich czołgów i pojazdów wojskowych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!