Wiadomości

Dworczyk: „Grupa zero” ma szanse rozpocząć szczepienia jeszcze w tym roku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wszystko zależy od decyzji Europejskiej Agencji Leków i producenta, jeśli będą pozytywne, to „grupa zero” ma szanse rozpocząć szczepienia jeszcze w tym roku – podkreślił w sobotę szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk mówił wcześniej w Programie 1 Polskiego Radia, że w poniedziałek Europejska Agencja Leków dokona oceny szczepionki firmy Pfizer.

– Jeżeli szczepionka zostanie dopuszczona do użytkowania na terenie UE i jeżeli deklaracje firmy zostaną spełnione, to – opierając się na deklaracjach unijnych – wszystkie kraje unijne będą mogły rozpocząć szczepienie 27 grudnia. Przy czym będą to pierwsze partie szczepionki, nie będzie to jeszcze masowe szczepienie – podkreślił.

Dziennikarka TVN24 Katarzyna Kolenda–Zaleska zapytała na Twitterze członków rządu o sytuację ws. szczepień. „@michaldworczyk Mówi Pan dziś, że szczepienia zaczną się za kilka tygodni.@a_niedzielski mówi, że już po świętach pierwsze szczepienia. To jaka jest sytuacja? Po świętach czy za kilka tygodni?” – napisała.

Dworczyk odniósł się do jej wpisu na Twitterze. „Pani Redaktor mówiąc o kilku tygodniach miałem na myśli szczepienia masowe. I podtrzymuję to. Natomiast wszystko zależy od decyzji EMA i producenta. Jeśli będą pozytywne to grupa zero ma szanse rozpocząć szczepienia jeszcze w tym roku” – napisał szef KPRM.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!