Wiadomości

Dworczyk: Będzie rezerwowy rurociąg przez Wisłę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Władze Warszawy podjęły decyzję o przyjęciu pomocy polegającej na zbudowaniu alternatywnego rurociągu, którym będą tłoczone ścieki – poinformował w piątek szef KPRM Michał Dworczyk po posiedzeniu sztabu kryzysowego w KPRM.

Po zakończeniu posiedzenia, które odbyło się dziś rano w KPRM, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że w jego trakcie przedstawiono władzom Warszawy propozycję pomocy polegającej na zbudowaniu alternatywnego rurociągu. Tymże rurociągiem ścieki będą tłoczone z lewobrzeżnych dzielnic Warszawy na prawy brzeg Wisły, by następnie trafić do oczyszczalni ścieków „Czajka”.

Szef KPRM dodał, że o godz. 11.00 pojawi się rekonesans wojskowy na brzegu Wisły i wojskowi zaczną przygotować budowę przeprawy.

– Z trzech garnizonów zostaną ściągnięte niezbędne siły i środki do tego, żeby przeprawa została zbudowana przez Wisłę, a następnie tą przeprawą zostanie pociągnięty najpierw elastyczny rurociąg, którym pompy powodziowe zaczną tłoczyć ścieki – poinformował Dworczyk.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!