Świat Wiadomości

Amerykańscy sataniści domagają się nieograniczonego dostępu do aborcji powołując się przy tym na uczucia religijne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl amerykańska organizacja „religijna”, „Świątynia Szatana”, organizuje zbiórkę na rzecz promowania nieograniczonego dostępu do aborcji. Grupa chce, by Amerykanki mogły mordować dzieci nienarodzone bez żadnej przyczyny i aż do samego końca ciąży.

„Świątynia Szatana zorganizuje zbiórkę na rzecz religijnych praw reprodukcyjnych i zdrowia kobiet w stolicy jednego ze stanów z najbardziej restrykcyjnym prawem aborcyjnym” – ogłosiła grupa.

Organizacja podaje, że w jej ocenie ludzie powinni żyć „zgodnie z najlepszą dostępną wiedzą naukową” oraz szanować „autonomię ciała”, co zakłada właśnie pełną swobodę aborcji.

Obecnie „Świątynia Szatana” toczy spór prawny o legalność aborcji w stanie Missouri. Prawo wymaga tam, by placówki aborcyjne informowały chcące dokonać mordu kobiety o rozwoju ich nienarodzonego dziecka; mają też informować je o możliwości wykonania USG celem zobaczenia dziecka. Muszą ponadto przekazywać wiedzę na temat zagrożeń dla zdrowia kobiet związanych z aborcją. Co więcej kobieta po zgłoszeniu chęci zabicia dziecka musi odczekać 72 godziny, aż procedura zostanie wykonana.

„Świątynia Szatana” twierdzi, że prawo jest motywowane wyłącznie religijnie i stąd narusza jakoby amerykańską konstytucję.

Wyszło szydło z worka…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!