Wiadomości

Dwóch zawodowych żołnierzy nielegalnie polowało na bobry

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwóch zawodowych żołnierzy oraz dwóch cywilów jest podejrzanych o to, że polowali nielegalnie na bobry – zwierzęta objęte ochroną gatunkową. Grozi im za to do 5 lat więzienia – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie prok. Artur Grabowski.

Śledztwo przeciwko czterem podejrzanym prowadzi Żandarmeria Wojskowa w Rzeszowie, pod nadzorem Działu do Spraw Wojskowych Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Prok. Grabowski poinformował, że podejrzani, działając na terenie wojskowym w okolicach poligonu w Nowej Dębie „wspólnie i w porozumieniu wchodzili w posiadanie zwierzyny objętej ochroną gatunkową – bobrów”.

Używali do tego wnyków, przez co działali ze szczególnym okrucieństwem, powodując śmierć zwierząt. Chodzi o przestępstwo z art. 53 pkt 5 ustawy Prawo łowieckie z 1995 r. i art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z 1997 r. o ochronie zwierząt w związku z art. 11 Kodeksu karnego.

– Na obecnym etapie trwają czynności procesowe mające na celu ustalenie okresu, w którym sprawcy działali oraz ustalenie liczby uśmierconych w sposób przestępczy zwierząt – dodał prok. Grabowski.

Zarzucone podejrzanym przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do 5 lat.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!