Wiadomości

Dwie grupy nielegalnych imigrantów zatrzymane w Bieszczadach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podczas długiego weekendu funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwie grupy nielegalnych imigrantów – łącznie siedem osób – oraz dwóch organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy cudzoziemców – także cudzoziemców.

W niedzielę, 13 sierpnia, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych zatrzymali w okolicach miejscowości Wołosate czworo obywateli Pakistanu. Trzech mężczyzn (w wieku od 21 do 22 lat) oraz 25-letnia kobieta nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Cudzoziemcy nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Funkcjonariuszom Straży Granicznej powiedzieli, że chcieli dostać się do krajów Europy Zachodniej.

Natomiast wczoraj, tj. 15 sierpnia, funkcjonariusze z Placówki SG w Stuposianach zatrzymali w okolicy miejscowości Muczne pięciu obywateli Tadżykistanu. Trzech z nich (mężczyźni w wieku od 27 do 36 lat) nielegalnie przekroczyło granicę z Ukrainy do Polski. Dwóch pozostałych (w wieku 45 i 33 lat) zostało zatrzymanych, kiedy w samochodzie czekali na swoich rodaków. Prawdopodobnie mieli ich przewieźć w głąb kraju, skąd nielegalni imigranci mogliby kontynuować swoją podróż dalej na zachód Europy. Obaj organizatorzy przebywali w naszym kraju legalnie – jeden posiadał kartę pobytu wydaną w Polsce, a drugi aktualnie ubiega się w Polsce o status uchodźcy.

Nielegalni imigranci usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Wszyscy, w ramach umowy o readmisji, zostali przekazani stronie ukraińskiej. Natomiast obywatele Tadżykistanu, którzy pomogli swoim rodakom, odpowiedzą za organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Aktualnie pozostają w dyspozycji Bieszczadzkiego OSG. Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Krościenku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!