Wiadomości

Dwa akty oskarżenia przeciwko liderce Strajku Kobiet Klementynie S.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura skierowała do sądu dwa akty oskarżenia przeciwko Klementynie S., jednej z liderek tzw. Strajku Kobiet – dowiedział się portal tvp.info. Jeden dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej policjanta i wdarcia się na teren Trybunału Konstytucyjnego. Drugi – uszkodzenia zabytku.

Akty oskarżenia pod koniec września skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście.

Klementyna S. jest oskarżona o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji poprzez ochlapanie mu munduru czerwoną farbą. Do tego zdarzenia doszło 28 stycznia 2021 r. w Warszawie przy al. Szucha podczas proaborcyjnego protestu po wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

– W wyniku powyższego działania umundurowanie funkcjonariusza stało się niezdatne do użytku służbowego. Wskazany czyn został zakwalifikowany jako przestępstwo z art. 222 par. 1 k.k. i art. 288 par. 1 k.k. – informuje w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Klementyna S. została też oskarżona o wdarcie się tego dnia do ogrodzonego terenu należącego do siedziby Trybunału Konstytucyjnego. – Tożsame zarzuty w toku postępowania usłyszeli podejrzani – Przemysław S. oraz Łukasz S., objęci sporządzonym aktem oskarżenia – podaje Skrzyniarz.

W odrębnym postępowaniu Klementynie S. przedstawiono zarzut uszkodzenia w dniu 26 października 2020 r. w Warszawie przy Placu Trzech Krzyży zabytku „poprzez namalowanie czerwonego symbolu w kształcie pioruna na elewacji kościoła pod wezwaniem św. Aleksandra”. Kościół ten w lipcu 1965 r. wpisany został do rejestru zabytków.

/YB{ Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!