Wiadomości

Saryusz-Wolski o stanowisku UE ws. migrantów: “Jest to schizofreniczne, ale nie takie rzeczy widzieliśmy”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Z jednej strony co do meritum główni gracze, zwłaszcza Niemcy, są zainteresowani tym, byśmy chronili maksymalnie granicę wschodnią, bo grożą im (migranci) dużo bardziej niż nam i to stanowisko wyraża Komisja Europejska. Z drugiej strony – nie chcą zrezygnować z tego, by Polsce zadawać ciosy – stwierdził europoseł Jacek Saryusz-Wolski, charakteryzując politykę najważniejszych państw Unii Europejskiej ws. nielegalnej migracji.

Jak wyjaśniał, w związku z tym „ustami niemieckiej prasy wyraża się troskę o to, czy aby wszystkie reguły dot. praw człowieka czy push backu są respektowane”.

– Folguje też sobie europejska lewica; w rezolucji na temat Białorusi znalazł się fragment napisany ręką pana Roberta Biedronia, wpisał krytykę polskiego rządu za ochronę wschodniej granicy z Białorusią – komentował Saryusz-Wolski.

– Mają dwie linie postępowania, raz merytoryczną, gdzie rzeczywiście im zależy. Jednocześnie nie chcą rezygnować z ataku na Polskę; jest to schizofreniczne, ale nie takie rzeczy widzieliśmy – dodał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!