Wiadomości

Dulkiewicz w oparach absurdu – porównuje polskich parlamentarzystów od stalinowców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Czy wzorem dla kilku posłów są czasy stalinowskie? – Takim pytaniem skomentowała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz projekt ustawy o muzeum na Westerplatte. Inicjatorów projektu, który ma umożliwić odpowiednie zagospodarowanie terenu, porównała również do hitlerowców oraz milicjantów i żołnierzy strzelających do stoczniowców w grudniu 1970 r.

– 1 stycznia 1950 r., kiedy szalały ciemne czasy stalinizmu, o których mało kto chce pamiętać, to wtedy zostały znacjonalizowane zbiory muzealne, publiczne i wszystkie inne prywatne. Czy dzisiaj chcecie doprowadzić do tego samego? Czy naprawdę czasy stalinowskie są wzorem dla kilku posłów? – pytała Dulkiewicz podczas posiedzenia komisji, która miała obradować nad projektem ustawy o Westerplatte.

Prezydent Gdańska oskarżyła również posłów o nieustanne „straszenie niemieckością Gdańska” i „budzenie lęków, co do których nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości”.

– Kiedy młodych chłopaków, którzy służyli w Milicji Obywatelskiej i Ludowym Wojsku Polskim, wysyłano na robotników w Grudniu’70, także im mówiono, że to jest dokończenie sprawy niemieckiej na Pomorzu; czy naprawdę to są wasze wzorce? – Mówiła Dulkiewicz.

Szefowa gdańskiego magistratu porównała również inicjatorów ustawy do hitlerowców.

Ustawa „o inwestycjach w zakresie budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku” ma być usprawnić przygotowanie i realizację inwestycji budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Zgodnie z projektem decyzję o zezwoleniu na budowę miałby wydać Wojewoda Pomorski, a nadzór nad nią sprawowałyby organa państwowe.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!