Wiadomości

Duda zdecydowanym faworytem, Bosak punkt procentowy za Kidawą-Błońską i dwa punkty za Kosiniakiem-Kamyszem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, Andrzej Duda wygrałby je w pierwszej turze, zdobywając rekordowy wynik. Jednocześnie czwórka innych kandydatów notuje bardzo zbliżony poziom poparcia, co oznacza, że każdy z nich miałby szansę na zajęcie drugiego miejsca.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę zagłosowałoby 59 proc. zdecydowanych wyborców, co oznacza wzrost o 6 punktów procentowych. Na drugim miejscu – ponownie – Władysław Kosiniak-Kamysz z poparciem 10 proc. badanych. Oznacza to, że kandydat PSL traci 3 punkty w porównaniu z poprzednim badaniem. Na trzecim miejscu Małgorzata Kidawa-Błońska z poparciem 9 proc., co oznacza spadek o 2 punkty. Na czwartej pozycji Krzysztof Bosak z poparciem 8 proc. Kandydat Konfederacji zyskał 1 punkt w porównaniu z poprzednim badaniem.

Tak samo liczna grupa wyborców – 8 proc. – popiera Szymona Hołownię, który traci 1 punkt w porównaniu z poprzednim badaniem. Na przedostatnim miejscu w stawce kandydat Lewicy Robert Biedroń, którego wskazało 5 proc. badanych; tyle samo ile tydzień temu. Na Marka Jakubiaka chce głosować 1 proc. – co oznacza spadek o 1 punkt.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!