Świat Wiadomości

Donald Trump zapowiada “odbicie Ameryki”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Joe Biden i Demokraci prowadzą naród na skraj ruiny – mówił w sobotę podczas wiecu w Des Moines, w stanie Iowa, były prezydent USA Donald Trump. Zapowiedział „odbicie Ameryki”.

Media zwracają uwagę, że była to pierwsza tego typu inicjatywa Trumpa w Iowa od przegranych przez niego wyborów w 2020 roku. Były prezydent USA krytykował swojego następcę za politykę związaną z pandemią COVID-19, wycofanie wojsk z Afganistanu i wiele aktów ustawodawczych w Kongresie, w którym Demokraci mają większość.

Nie mówcie, że was nie ostrzegałem. (…) Musimy wysłać radykalnej lewicy wiadomość, której nigdy nie zapomną. (…) Odbijemy Amerykę – powiedział Trump zachęcając swoich zwolenników do masowego stawienia się jesienią przyszłego roku na wybory parlamentarne 2022 roku.

Amerykańskie media podkreślają, że Trump przybył do Iowa w czasie, gdy mieszkańcy tego stanu w większości go popierają, co do niedawna nie było tak oczywiste. Według najnowszego sondażu Des Moines Register/Mediacom Iowa 53 proc. respondentów popiera Trumpa. Wśród Republikanów odsetek jest jeszcze wyższy i wynosi 91 proc.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!