Świat Wiadomości

Donald Trump stwierdził, że Żydzi głosujący na Demokratów są “nielojalni”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal medianarodowe.pl w amerykańskich mediach zawrzało. Media, organizacje żydowskie i pozostali kandydaci na prezydenta USA potępili ostatnią wypowiedź prezydenta o Żydach. Trump oskarżył o nielojalność tych, którzy głosują na… Demokratów.

Trump oskarżył o „wielką nielojalność” tych Żydów, którzy głosują na Partię Demokratyczną. Po wtorkowych słowach prezydenta zawrzało – do jego słów odnieśli się nie tylko kontrkandydaci polityka o fotel prezydenta USA, ale także największe organizacje żydowskie w Stanach Zjednoczonych.

Krytycy twierdzą, że słowa prezydenta odzwierciedlają antysemickie stereotypy, które mówią, że Żydzi z USA mają „podwójną lojalność” – wobec Ameryki i Izraela. Media podkreślają jednak, że polityk nie sprecyzował wobec kogo tacy Żydzi są nielojalni.

Przypominamy, że słowa Trumpa o „o totalnym braku wiedzy lub o wielkiej nielojalności” dotyczyły w szczególności demokratycznych kongresmenek Ilhan Omar i Rashidy Tlaib, którym Izrael zakazał wjazdu do kraju. Prezydent zdecydował się odnieść do sytuacji i potępić Partię Demokratyczną, która stanęła w obronie kongresmenek.

„Moje przesłanie do Trumpa: jestem dumnym Żydem i nie mam żadnego problemu z głosowaniem na Demokratów” – komentuje senator Bernie Sanders.

No cóż… Co innego goje a co innego swoi…

Źródło: medianarodowe.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!