Polska Świat Wiadomości

Metallica przekazała 200 tys. złotych Fundacji Warszawsskie Hospicjum dla Dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal eskarock.pl Metallica znana jest nie tylko ze swojej działalności muzycznej, ale również z zaangażowania w sferę dobroczynną. Grupa posiada własną fundację, jednak będąc w danym kraju podczas trasy, stara się wspierać lokalne inicjatywy. Tak było też podczas wizyty w Warszawie, gdy Metallica przekazała ogromną sumę pieniędzy na rzecz hospicjum.

Jak możemy przeczytać w komunikacie prasowym Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci:

21 sierpnia 2019 r. Matallica – amerykański zespół heavymetalowy w składzie: Robert Trujillo, Lars Ulrich, James Hetfield, Kirk Hammet – zagrała w Warszawie koncert.
 
Impreza odbyła się na wypełnionym po brzegi PGE Stadionie Narodowym. Przed występem członkowie zespołu spotkali się z przedstawicielami Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, aby przekazać na ich ręce symboliczny czek na niebagatelną kwotę 222 740 zł. Darowiznę w imieniu Fundacji WHD odebrali widoczni na zdjęciu z zespołem (w kolejności od lewej): Wojciech Marciniak, Elżbieta Tokarska i Marta Januszaniec.
 
Podczas krótkiej rozmowy, członkowie zespołu z zainteresowaniem słuchali informacji o zakresie prowadzonej przez Fundację działalności.
 
Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie potrzebami nieuleczalnie chorych dzieci, którymi się opiekujemy i za przekazaną pomoc. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że znani na całym świecie artyści zainteresowali się naszą pracą i spośród wielu działających w Polsce organizacji non profit, wybrali właśnie Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci jako odbiorców swojej pomocy.
 
Dziękujemy!
To się chwali!
Źródło: eskarock.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!