Wiadomości

Donald Trump: Poleciłem US Navy ustrzelić i zniszczyć każdą irańską jednostkę….

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poleciłem Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych ustrzelić i zniszczyć wszelkie irańskie kanonierki, jeśli będą nękać nasze statki na morzu – napisał na twitterze prezydent Donald Trump.

W ubiegłą środę amerykańskie władze wojskowe oświadczyły, że 11 okrętów Marynarki Wojennej Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej “niebezpiecznie zbliżyło się” do patrolujących Zatokę Perską okrętów marynarki wojennej i Straży Przybrzeżnej USA. Postępowanie strony irańskiej oceniono jako „niebezpieczne i prowokacyjne”.

„Radzimy Amerykanom, aby postępowali zgodnie z międzynarodowymi przepisami i protokołami w Zatoce Perskiej i Zatoce Omańskiej, a także powstrzymywali się od ryzykownych zachowań oraz nieprawdziwych i fałszywych wersji wydarzeń” – oświadczyła w niedzielę irańska marynarka wojenna.

„Należy być pewnym, że marynarka Strażników Rewolucji i potężne siły zbrojne Islamskiej Republiki Iranu postrzegają niebezpieczne działania cudzoziemców w regionie jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego (…) i każdy błąd z ich strony spotka się ze zdecydowaną odpowiedzią” – podkreślono w komunikacie.

W piątek minister obrony Iranu, generał Amir Hatami zdementował jako “bezpodstawne” doniesienia władz USA o nękaniu amerykańskich okrętów wojennych w Zatoce Perskiej przez jednostki irańskie. Jak zaznaczył, obecność militarna Stanów Zjednoczonych w regionie jest „nielegalna i agresywna”.

Czytaj też:

Iran poinformował o „udanym locie pierwszego satelity Gwardii Rewolucyjnej”

/twitter, tvn24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!