Świat Wiadomości

Donald Trump ma zamiar wziąć udział w największym w historii USA “Marszu dla życia”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy przeczytać na portalu telewizjarepublika.pl prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zapowiedział, że weźmie udział w „Marszu dla życia”, który odbędzie się w Waszyngtonie. „Do zobaczenia w piątek” – napisał na Twitterze amerykański przywódca.

Obecność Donalda Trumpa na „Marszu dla życia” w Waszyngtonie będzie pierwszym tego typu przypadkiem w historii Stanów Zjednoczonych. W poprzednich 46 edycjach tego wydarzenia – największego zgromadzenia antyaborcyjnego w USA pojawiali się wprawdzie ważni politycy, wiceprezydent Mike Pence, który maszerował wraz z innymi obrońcami życia w roku 2019. Nigdy jednak nie zdarzyło się, aby w imprezie pro life wziął udział prezydent.

Stojąca na czele grupy organizującej marsz Jeanne Mancini, odnosząc się do informacji o planowanym udziale amerykańskiego prezydenta w wydarzeniu, powiedziała, że Donald Trump jest wierny ruchowi antyaborcyjnemu.

„Marsz dla życia” odbędzie się w tym roku w Stanach Zjednoczonych po raz 47. Biorący w nim udział chcą zademonstrować swój sprzeciw wobec zalegalizowanej aborcji. W poprzedniej edycji wydarzenia mimo mroźnej pogody i braku zainteresowania ze strony głównych mediów wzięło udział ponad 300 tys. osób.

Czy dotrzyma obietnicy i nie ulegnie naciskom ze strony środowisk LGBT?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!