Wiadomości

Do sądu wpłynął wniosek o wykreślenie SLD z katalogu partii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do Sądu Okręgowego w Warszawie skierowany został wniosek o wykreślenie Sojuszu Lewicy Demokratycznej z rejestru partii politycznych. Pismo skierowało Towarzystwo Patriotyczne im. Jana Olszewskiego. To reakcja na słowa przedstawicieli SLD o konieczności przywrócenia warszawskiego Pomnika Zygmunta Berlinga.

Monument został 4 sierpnia obalony przez działaczy Konfederacji Polski Niepodległej. To zdarzenie zostało skrytykowane przez przedstawicieli SLD. Towarzystwo Patriotyczne im. Jana Olszewskiego uznało domaganie się przez tę partię powrotu pomnika za propagowanie ustroju komunistycznego.

– Towarzystwo Patriotyczne im. Jana Olszewskiego uznało, że domaganie się, aby wbrew ustawie o dekomunizacji życia publicznego przywrócić pomnik ewidentnego sowieckiego zbrodniarza, może być podstawą do sporządzenia wniosku o wykreślenie SLD z katalogu polskich partii politycznych – zaznaczył w rozmowie z TV Trwam dr Jerzy Bukowski z Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

/medianarodowe.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!