Wiadomości

Do 151 wzrosła liczba protureckich syryjskich bojowników poległych w Libii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Działacze Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka udokumentowali gwałtowny wzrost liczby ofiar śmiertelnych w szeregach wspieranych przez Turcję syryjskich bojowników w walkach z Libijską Armią Narodową w różnych częściach Libii.

Ośmiu bojowników zostało zabitych w przeciągu ostatnich kilku dni, przy czym ciała niektórych z nich zostały wysłane do Syrii i pochowane na kontrolowanych przez protureckich bojowników i wojska tureckie obszarach prowincji Aleppo.

W związku z tym liczba syryjskich bojowników, którzy przyłączyli się do operacji wojennych w Libii i tam polegli, wzrosła do 151. Pochodzą oni przede wszystkich z takich formacji jak Dywizja al-Mu’tasim, Sułtan Murad, Brygada Suqur Al-Shamal, Al-Hamzat i Suleiman Shah.

Według wiarygodnych źródeł, na które powołuje się SOHR, bojownicy polegli w starciach na linii frontu Salah Al-Din na południowych przedmieściach Trypolisu, Al-Ramlah – w pobliżu lotniska w Trypolisie, na terenie Al-Hadabah, a także Misraty oraz w innych regionach Libii.

Kilka dni temu źródła SOHR podały, że Turcja obniżyła pensje syryjskim bojownikom, którzy zgłosili się do udziału w wojnie w Libii, ponieważ ich liczba przekroczyła 6.000. Liczba rekrutów, którzy przybyli dotychczas do Trypolisu, wzrosła do prawie 4.750, podczas gdy prawie 1.900 innych bojowników przybyło do Turcji, aby przejść przeszkolenie.

/syriahr.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!