Felietony

Dlaczego prokuratura nie ściga za nawoływanie do nienawiści osób, które wzywają do ataków na Kościół katolicki?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kilka miesięcy temu w jednej z synagog gdańskich osoba chora psychicznie wybiła szybę. Informacja ta lotem błyskawicy rozeszła się po całym kraju, a nawet stała się pożywką dla zagranicznych koncernów medialnych, jako dowód rzekomego antysemityzmu w Polsce. Jednak w Polsce z pełną premedytacją, przy pozwoleniu osób sprawujących państwowe stanowiska i przy bierności grup ubranych w policyjne uniformy, od miesięcy dochodzi do otwartych ataków na wartości katolickie.

Środowiska LGBT, które pod płaszczykiem tolerancji starają się przekonać świat o swojej otwartości na każdego od miesięcy na swoich tzw. marszach równości manifestacyjnie prowokowali chrześcijan, dokonując m.in. profanacji świętego dla każdego katolika i Polaka wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Biorąc pod uwagę fakt, że przedstawiciele tych środowisk są tchórzami, którzy nigdy dla ratowania własnej skóry nie ośmieliliby się znieważyć symboli związanych z judaizmem lub z islamem, jasne staje się, że odczuwają polityczne przyzwolenie na znieważanie uczuć katolików.

Znany Państwu częstochowski raper Stopa przysłał dziś zdjęcie zdewastowanej figury Najświętszej Maryi Panny, znajdującej się przy parafii św. Pierwszych Męczenników Polski w Częstochowie. Czy na temat tego haniebnego i podłego ataku wandalizmu wypowiedzą się przedstawiciele partii rządzącej lub prezydent RP Andrzej Duda? W sprawie szyby w synagodze w Gdańsku zabrał głos. Czy w sprawie antykatolickich ataków w Polsce swoje zaniepokojenie wyrazi ambasada Stanów Zjednoczonych, tak chętnie mieszająca się wewnętrzne sprawy polskie?

Przedstawiciele prokuratury ścigają osoby, które rzekomo propagują nienawiść rasową, jeśli ośmielą się np. stworzyć oparte na dokumentach historycznych dzieła uderzające w mity wpajane polskiemu społeczeństwu. Dlaczego Ci sami przedstawiciele prokuratury nie ścigają za nawoływanie do nienawiści osób, które wzywają do ataków na Kościół katolicki?

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej jest podobno najważniejszym aktem prawnym w Polsce. W swoim 32 artykule informuje, że wszyscy wobec prawa są równi. Jak mawiali starożytni, epistula non erubescit. Rzeczywistość weryfikuje tą tezę, ukazując, że zniszczenie szyby w synagodze to wyraz antysemityzmu i wandalizm, natomiast niszczenie figur katolickich, ataki na kościoły katolickie to wyraz wolności słowa, przejaw walki o jutro i inne nowomodne określenia, starające się ukryć wandalizm i zdziczenie środowisk promowanych w mediach głównego nurtu.

Krzysztof Żabierek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!