Gospodarka Polska Wiadomości

Dla Ukrainy darmowa energia, dla Polaków podwyżki cen prądu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Donald Tusk ogłosił  chęć wysyłania polskiej energii elektrycznej z węgla na Ukrainę. Twierdzi, że zapłaci za to UE, choć dziwnym trafem zbiega się to ze znacznymi podwyżkami rachunków dla zwykłych Polaków. Co więcej, nagle okazało się, że prąd z węgla już nie szkodzi klimatowi i może być zwolniony z eurokomunistycznych opłat emisyjnych.

Dla Ukrainy darmowa energia, dla Polaków podwyżki cen prądu. – Polskie podmioty są dobrze informowane o stanie energetyki, a odbudowa Ukrainy nie odbędzie się bez pomocy sojuszników – zapewnił prezydent Wołodymyr Zełeński, podkreślając duży udział darmowej energii z Polski we wsparciu Ukrainy.

Zełeński przyznał, że Polska i Ukraina rozmawiały o wzmocnieniu obrony przeciwlotniczej na rzecz sektora energetycznego. Szef rządu warszawskiego mówił, że pojawił się także wątek dostaw energii z Polski po zniszczeniu energetyki nad Dnieprem. – Pracujemy nad tym by móc spalać polski węgiel, którego mamy sporo, i nie płacić za emisję, a prąd z polskiego węgla za europejskie pieniądze przesłać mostem energetycznym na Ukrainę – powiedział.

Premier zaznaczył, że nie rozwiąże to w pełni problemu, ale „przynajmniej w części może pomóc Ukrainie przetrwać ciężką zimę”. Dodał, że będzie namawiał europejskich partnerów do „szukania kreatywnych pomysłów” by wspierać ukraińską energetykę.

 Nasz komentarz nie jest tutaj potrzebny. To się komentuje samo.

Polecamy również: Ukraina z Rosją przeciwko Polsce? Ekspert nie ma złudzeń

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!