Europa Wiadomości

Atak islamskiego nożownika w metrze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Francja wybrała sobie skrajnie lewicowe władze. Tymczasem na ulicach tamtejszych miast narasta imigrancki terror. Tym razem sześćdziesięcioletni mieszkaniec Marsylii został dźgnięty nożem. Ataku dopuścił się młody mężczyzna o śniadym kolorze skóry i to z błahego powodu. Do ataku wystarczyło jedynie to, że starszy mężczyzna zwrócił uwagę jego koleżance, która nie umiała się zachować.

Atak islamskiego nożownika w metrze. Nachodźca kilka razy dźgnął innego podróżnego, poważnie go raniąc. Stan zdrowia Francuza jest krytyczny. U podstaw usiłowania morderstwa leżała drobna uwaga ofiary co do zachowania młodych ludzi.

Do zdarzenia doszło na linii nr 1 około godziny 20:50. Sześćdziesięciolatek miał poprosił młodą murzynkę o zdjęcie butów z siedzenia, co wywołało złość towarzyszącego mu przyjaciela. Tenże wpadł w przesadną furię i nożem typu Opinel dźgnął sześćdziesięciolatka co najmniej dwukrotnie w brzuch i ramię. Ofiara, próbując się bronić użyła gazu łzawiącego, ale na próżno.

– Włączył się sygnał alarmowy metra, które zatrzymało się na stacji Saint-Charles. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe i policja. Napastnik i jego towarzyszka już uciekli. Ofiara w ciężkim stanie została zabrana do szpitala – skomentował jeden z podróżnych.

Wszczęto dochodzenie, a policja wykorzystuje obrazy z monitoringu metra, zwłaszcza te z wnętrza pociągu, w celu ustalenia sprawców ataku.

NASZ KOMENTARZ: Oby zaatakowany przez nachodźców mężczyzna przeżył. Czeka go wszak proces za użycie gazu łzawiącego. W nowoczesnej, lewicowej Europie, jest to wszak zabronione.

Polecamy również: Ukraina z Rosją przeciwko Polsce? Ekspert nie ma złudzeń

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!