Wiadomości

Decyzja o podziale Mazowsza zapadnie w najbliższych dniach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ostateczna decyzja w sprawie podziału Mazowsza nie zapadła, taki projekt nie trafił jeszcze do Sejmu; czy taka decyzja zapadnie, myślę, że przekonamy się w najbliższych dniach – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Nowe województwo objęłoby obecną Warszawę plus przylegające do niej powiaty. Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik (PSL) ocenił pomysł podziału województwa jako nieracjonalny i szkodliwy. Jego zdaniem jest to manipulowanie granicami regionów z powodów politycznych. Podobne stanowisko zajęli inni politycy PSL, a także Koalicji Obywatelskiej.

O to, czy podział województwa mazowieckiego jest już przesądzony, rzecznik rządu pytany był w Poranku Rozgłośni Katolickich „Siódma9”.

– Jeszcze w tej chwili sam projekt nie trafił do Sejmu, w związku z tym ostateczna decyzja w tym zakresie nie zapadła – powiedział. – Czy taka decyzja zapadnie, myślę, że przekonamy się w najbliższych dniach – dodał. Dopytywany, jaki wariant podziału Mazowsza jest rozpatrywany, Müller podkreślił, że nie chciałby wchodzić w dywagacje.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!