Europa Wiadomości

Dania: Akywiści zorganizowali pro-islamskiej burmistrz pobudkę puszczając pod jej domem muzułmańskie modlitwy o 5 nad ranem (VIDEO)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Burmistrz duńskiego miasta Roskilde – Joy Morgensen  poparła i zatwierdziła projekt wybudowania w mieście meczetu. Z tego powodu prawicowi aktywiści z grupy Stop Islamizacji Danii postanowili w ramach protestu przeciwko budowie meczetu, pokazać burmistrz Roskilde jak miło jest wysłuchiwać muzułmańskich modłów. O 5 nad ranem pod mieszkaniem Morgensen rozstawili oni sprzęt grający i włączyli głośno muzułmańskie modlitwy. Jest to dokładnie to, co akceptując budowę meczetu, będą musieli znosić okoliczni mieszkańcy. W tradycji muzułmańskiej bowiem pierwsze wezwanie do modlitwy rozlega się już o 5 rano.

– Ona chce minarety, które nadają modlitwy, wyszliśmy z założenia, że nie wie co robi. Dlatego przyszliśmy pod jej dom o 5 nad ranem i zagraliśmy to dla niej. – powiedział jeden z aktywistów.

Jednocześnie zaznaczył, że nie mają zamiaru rozmawiać z panią burmistrz, zorganizują natomiast podobne pobudki innym politykom aktywnie wspierającym budowę meczetu.

Dotychczas muzułmanie mieszkający w Roskilde modlili się w zaadaptowanym na meczet garażu. Jednak uznali, że im to nie wystarcza i postanowili zawalczyć o budowę meczetu. Burmistrz miasta bez wahania zaakceptowała projekt.

Źródło: tygodniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!