Felietony

Czy to już początek kampanii na rzecz płacenia przez Polskę haraczu organizacjom żydowskim?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Kaczyński: „Polska nie będzie płaciła podatku od niemieckich zbrodni”. Cóż to za haniebne przeinaczanie historii – chodzi przecież o odszkodowanie za domy i warsztaty przejęte po pomordowanych. Nie należy się, bo to Niemcy zamordowali Żydów, a nie Polacy?” – napisał na Twitterze Michał Broniatowski, pomijając przy tym taki drobny szczegół, że chodzi o majątek, który ongiś należał do osób będących obywatelami Państwa Polskiego, a do którego pretensje roszczą ludzie, których z jego byłymi właścicielami nie łączą żadne więzy pokrewieństwa.

Gdybyśmy my, założywszy jakieś stowarzyszenie katolickie, zażądali prawa własności do średniowiecznych zamków, wzniesionych ongiś przez chrześcijan, które to zamki stanowią dziś własność państwa izraelskiego, wszyscy pukaliby się w czoło. Tymczasem w drugą stronę działa to zupełnie inaczej.

Żydzi w przedwojennej Polsce mieli dokładnie takie same prawa i obowiązki, jakie mieli wszyscy obywatele Rzeczypospolitej. Polskie prawo nie różnicowało obywatel wedle narodowości czy wyznania. Jest przy tym rzeczą oczywistą, że mienie bezspadkowe przechodzi na własność państwa – tak dzieje się na całym świecie. Na pewno żadnych praw do niego nie mają organizacje zrzeszające Żydów amerykańskich, czy też państwo Izrael.

W zasadzie więc temat ten nie powinien nawet zaistnieć. A jednak zaistniał i jest traktowany śmiertelnie poważnie! Możemy być pewni, że agentura wpływu i różni pożyteczni idioci będą nas teraz przekonywać, że są to roszczenia jak najbardziej słuszne.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!