Europa Wiadomości

Czy Szwecja się budzi? Trzech mężczyzn zostało oskarżonych o atak na uchodźców i lewicowych działaczy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W związku z atakami w południowej Szwecji na uchodźców ora lewicowych aktywistów postawiono zarzuty trzem mężczyzną, któzy zostali określenie jako “prawicowi ekstremiści”.

Prokurator Mats Ljungqvist połączył mężczyzn z nieujawnionym urządzeniem znalezionym 25 stycznia w pobliżu obozu nowo przybyłych imigrantów, a także z bombą, która poważnie zraniła jedną osobę w listopadzie 2016 r. Działo się do w Goteborgu w pobliżu biur jednej z grup lewicowych w Szwecji.

W kwestii znalezionego urządzenia stwierdzono, że wskutek błędu konstrukcyjnego, nie doszło do żadnego wybuchu, urządzenie nie zadziałało.

Ljungqvist powiedział, że mężczyźni byli niezadowoleni z przywództwa White-supremacist Nordic Resistance Movement, gdyż ugrupowanie ich zdaniem nie używa brutalnych środków do osiągnięcia swoich celów, jakim jest m.in. przeciwstawianie się imigracji. Dwóch z trzech mężczyzn odbyło wcześniej szkolenie wojskowe w Rosji.

Zdaniem Ljungqvista akty dokonane przez mężczyzn nie były powiązane z nordyckim ruchem oporu. Wskazał on, że działali samodzielnie. Szwedzka służba bezpieczeństwa SAPO była częścią grupy dochodzeniowej, która doprowadziła do aresztowania mężczyzn.

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!