Świat Wiadomości

Czy Rosjanie pojmali przywódcę Państwa Islamskiego?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj w mediach pojawiła się informacja, że przywódcę Państwa Islamskiego, samozwańczego kalifa al- Baghdadiego aresztowano na północy Syrii. Dokonać tego miały sprzymierzone siły syryjskiego i rosyjskiego wywiadu.

Informację tę podają największe arabskie media, między innymi arabski oddział rosyjskiego publicznego nadawcy radiowego „Sputnik”, a nawet „The Baghdad Post”. Wszyscy jednak przekazują tę samą informację, która źródło ma w DESI (Europejski Departament Bezpieczeństwa i Informacji).

– Biuro otrzymało dokładne informacje, wskazujące na to, że lider al-Kaidy „Abu Bakr al-Baghdadi” (przywódca ISIS) mógł być aresztowany na północy Syrii przez połączony wywiad monitorowany przez Syrię i Rosję. Nastąpiło to po tym, jak Baghdadi pospiesznie opuścił Mosul 2 kwietnia 2017 roku, dążąc do swoich zmobilizowanych wojsk i przekroczył granicę Syrii. Biuro prasowe podaje, że powstrzyma się przed podawaniem szczegółów operacji do potwierdzenia chociaż części informacji. Ponadto – informacje ciągle spływają – podaje na swojej stronie agencja DESI.

Obecnie nie jest pewne czy podana informacja jest prawdziwa. Strona rosyjskie na razie milczy i nie podaje żadnych konkretnych informacji na ten temat.

Źródło: pikio.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!