Wiadomości

Czy prezydent zdecyduje się na wprowadzenie stanu wyjątkowego?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rada Ministrów wystąpiła do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na pasie przy granicy z Białorusią. Co na ten temat myśli prezydent?

– Rada Ministrów postanowiła wystąpić do prezydenta Andrzeja Dudy o wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30 dni w przygranicznym pasie części województwa lubelskiego i części województwa podlaskiego – przekazał premier podczas konferencji prasowej we wtorek.

“Mając na względzie bezprecedensowy charakter działań, podejmowanych przez Białoruś na granicy państwowej, konieczne jest zapewnienie pełnej skuteczności działań podejmowanych przez Straż Graniczną, a także Wojsko Polskie. Wprowadzenie stanu wyjątkowego pozwoli funkcjonariuszom Straży Granicznej i żołnierzom Sił Zbrojnych na skuteczne realizowanie zadań w obszarze przygranicznym objętym sytuacją kryzysową. Zapewnienie bezpieczeństwa naszych obywateli jest kluczowym działaniem rządu” – napisano w komunikacie.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent przekazał, że wraz z ekspertami analizuje w szczegółach uchwałę przyjętą przez Radę Ministrów.

– W najbliższym czasie proszę się spodziewać decyzji w tym temacie – zapowiedział Andrzej Duda.

Jednocześnie prezydent w ostrych słowach skrytykował część polityków opozycji za antypaństową postawę. – To jest działanie antypolskie– ocenił.

Czytaj też:

Stan wyjątkowy – jakie będą restrykcje i kogo będą dotyczyły

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!