Felietony

Czy Pomnik Katyński w Jersey City stanie przy kanale odprowadzającym ścieki? Konsul zaprzecza, działacze polonijni kwestionują jego zapewnienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od wczoraj w sieciach społecznościowych ma miejsce prawdziwa burza odnośnie przyszłej lokalizacji Pomnika Katyńskiego. Działacze polonijni, zaangażowanie w jego obronę, podnieśli zarzut, że z eksponowanego miejsca ma on zostać przeniesiony na ubocze, a nadto ma on stanąć w sąsiedztwie kanału odprowadzającego ścieki, gdzie najzwyczajniej w świecie panuje smród.

Zarzuty te odpiera konsul generalny RP, który napisał na Twitterze, iż „pojawiające sie na internecie zdjęcie obiektu przy nowej lokalizacji pomnika nie jest instalacją ściekową ani w żaden sposób nie jest z takim systemem powiązany”, a nadto, że „przed przeniesieniem pomnika zapowiedziana jest rewitalizacja tej lokalizacji”.

Słowa te nie tylko nie ostudziły emocji, ale spowodowały, że na konsula posypały się gromy. Pojawiły się zarzuty, że doprowadził do wygaszenia akcji protestacyjnym, gdy ta się rozkręcała i gdy można było odnieść spektakularny sukces.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!