Wiadomości

Czy Polacy obawiają się utraty pracy przez pandemię?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O to, czy Polacy obawiają się utraty zatrudnienia w dobie pandemii koronawirusa, zapytano w sondażu przeprowadzonym przez pracownię SW Research.

„Czy obawia się Pani/Pan utraty pracy w 2021 roku w związku z gospodarczymi skutkami pandemii koronawirusa?” – takie pytanie zadano uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Na tak zadane pytanie 29,1 proc. respondentów odpowiedziało “tak”. Odpowiedzi “nie” udzieliło 48,3 proc. ankietowanych. 6,1 proc. odpowiedziało, że już utraciło pracę w związku z pandemią. 16,5 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

– Kobiety (32%), osoby do 24 lat (30%) i między 35 a 49 rokiem życia (36%) oraz z wykształceniem podstawowym (60%) częściej obawiają się zwolnienia. Z powodu utraty zatrudnienia najbardziej ucierpiały osoby do 24 roku życia (16%), posiadające wykształcenie zasadnicze zawodowe (7%) lub średnie (8%), a także te, których dochód miesięczny netto kształtuje się między 1001 a 2000 PLN (7%) lub powyżej 5 tys. PLN (6,5%) – komentuje wyniki badania Małgorzata Bodzon, Senior Project Manager w SW Research.

/dorzeczy.pl, rp.pl, zdj. ilustr Łukasz Bobek, Gazeta Krakowska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!