Wiadomości

Leśnicy znaleźli padłe chronione zwierzęta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ciągu tego samego dnia leśnicy poinformowali o martwych zwierzętach należących do chronionych gatunków. W krośnieńskim Nadleśnictwie Krasiczyn znaleziono padłego rysia, natomiast w pilskim Nadleśnictwie Tuczno – żubra.

Topniejący śnieg ujawnił szokujące znalezisko. W zasięgu leśnictwa Grochowce, na terenie Przemyśla został znaleziony martwy ryś. Zwierzę nie miało widocznych ran. Stan wychudzenia wskazywała na to, że długo leżał pod pokrywą śniegu. Przyczyna zgonu drapieżnika będzie znana po sekcji zwłok. O znalezisku została powiadomiona policja i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Ryś jest gatunkiem ściśle chronionym, wpisanym do Polskiej czerwonej księgi zwierząt, jako gatunek niższego ryzyka, ale bliski zagrożenia.

O znalezieniu martwego żubra na swoim profilu poinformowali leśnicy z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra (RDLP w Pile). Jak wyjaśniają pracownicy nadleśnictwa martwe zwierzę zostało zauważone pomiędzy Dzikowem i Rusinowem, na terenie Nadleśnictwo Tuczno Lasy Państwowe. Żubr, czteroletnia samica, została śmiertelnie potrącona przez samochód. Przyczynę jej zgonu ustalono podczas sekcji.

/lasy.gov.pl, fot. Tomasz Ogonowski/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!