Świat Wiadomości

Czy Mark Zuckerberg straci stanowisko prezesa Facebooka?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Organizacja konsumencka SumOfUs, zrzeszająca 14 mln członków z całego świata, wzywa Marka Zuckerberga do ustąpienia ze stanowiska prezesa Facebooka w związku ze skandalem Cambridge Analytica – poinformował serwis Computer Weekly.

Doradczyni organizacji SumOfUs ds. rynków kapitałowych Lisa Lindsley określiła praktyki prywatności Facebooka jako naganne.

“Szef Facebooka Mark Zuckerberg powinien ustąpić ze swojego stanowiska” – powiedziała. “Zuckerberg zbyt długo trzymał użytkowników w nieświadomości tego, jak bardzo cenzuruje wolność wypowiedzi w serwisie, jednocześnie pozwalając firmom takim jak Cambridge Analytica wykorzystywać dane osób korzystających z serwisu, a także zbierając informacje o ich prywatnych telefonach i SMS-ach. To jest nie do przyjęcia” – dodała Lindsley.

Jak poinformowała, organizacja SumOfUs rozmawiała z osobami zarządzającymi Facebookiem w 2017 roku, próbując przekonać giganta mediów społecznościowych do stworzenia niezależnej rady nadzorczej. Zdaniem Lindsley sytuacja, w której Mark Zuckerberg jest swoim własnym szefem, to prosty przepis na katastrofę.

“Wiele skandali później jest już jasne, że dość znaczy dość. Zuckerberg pokazał, że nie potrafi albo nie chce zabezpieczać danych użytkowników serwisu oraz ich prywatności. To właśnie jest powód, dla którego inni odpowiedzialni za firmę powinni go usunąć ze stanowiska prezesa” – oświadczyła.

Lindsley dodała, że to właściwy czas, by przywództwo w Facebooku przekazać komu innemu. “Komuś, kto będzie chronił użytkowników przed bezprawnym i nieetycznym zbieraniem ich danych, sponsorowaną przez rządy państwowe cenzurą i innymi naruszeniami prywatności”.

Źródło: pulshr.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!