Wiadomości

Czy cmentarze zostaną zamknięte na Wszystkich Świętych?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Decyzję dotyczącą funkcjonowania cmentarzy 1 listopada zostawiamy na przyszły tydzień; będziemy widzieli wówczas jak wygląda krzywa przyrostu zakażeń i wtedy decyzja o ewentualnych ograniczeniach zostanie ostatecznie podjęta – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

– Tę decyzję zostawiamy na przyszły tydzień. Będziemy widzieli wówczas, jak wygląda krzywa przyrostu zakażeń i decyzja będzie wtedy ostatecznie podjęta co do ewentualnych ograniczeń i zasad – powiedział Morawiecki.

Zaapelował do wszystkich o pozostanie w tym dniu w domach.

– Jeśli można prosić, to zachęcam do odwiedzenia grobów bliskich parę dni wcześniej, kilka dni później. Zostawić to na kilka tygodni później – powiedział premier.

Według niego najważniejsze jest, by nie było wielkich zgromadzeń ludzi w jednym miejscu, przy wejściach na cmentarze, w punktach zakupu zniczy lub kwiatów.

– To są miejsca, w których może dochodzić do zakażeń. I naprawdę gorąco apelujemy do wszystkich, żeby w dniu 1 listopada zostali w domach, bo duże zgromadzenie, duże skupiska ludzi mogą doprowadzić do dużego przyrostu zakażeń – powiedział Morawiecki.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!