Żydzi

Czy choinka może stać w żydowskim Knesecie?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W 2013 roku o ewentualną możliwość postawienia choinki w Knesecie został zapytany spiker Knesetu Yuli Edelstein. Tenże odmówił wystawienia w parlamencie choinki ze względu na „bolesne wspomnienia”, jakie budzi wśród Żydów.

Czy choinka może stać w żydowskim Knesecie? Jak się okazuje: NIE. Yuli Edelstein powiedział izraelskiemu radiu, że takie publiczne eksponowanie symbolu chrześcijańskiego może zostać odebrane jako obraźliwe.

Edelstein odrzucił wniosek chrześcijańsko-arabskiego deputowanego. Powiedział, że parlamentarzysta mógłby wystawić drzewko w swoim biurze i sali konferencyjnej partii.

Edelstein twierdził też, że inicjatywa ta jest częścią arabskiej kampanii mającej na celu pozbycie się żydowskiej kultury Izraela. Ostrzegł, że jeśli się zgodzi, prawdopodobnie spotka się z kolejnymi prośbami o wywieszenie w parlamencie krzyża i półksiężyca.

NASZ KOMENTARZ: Jak widzimy, Żydzi, którzy czują się strasznie oburzeni próbami pozbycia się świec chanukowych z polskiego parlamentu, sami nie zgadzają się na choinkę we własnym parlamencie, gdyż boją się jej wpływu na żydowską kulturę. Czy może być lepsze określenie tego postępowania, niż hipokryzja lub hucpa?

Chyba już czas najwyższy, by Polacy przestali być obywatelami drugiej kategorii w teoretycznie własnym kraju. Czas wyrzucić z polskich budynków publicznych jakiekolwiek obce symbole, z tego samego powodu, dla którego Żydzi nie zgadzają się na choinkę, krzyż czy półksiężyc w Knesecie – dla obrony polskiej wiary i kultury. Co do chanuki zaś – należy odmówić zapalania świeczek z uwagi na “bolesne doświadczenia” Polaków i katolików z Żydami.

Polecamy również: Surogacja narusza naturalne potrzeby dziecka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!