Wiadomości

„Czuł potrzebę znalezienia białego mężczyzny do zabicia”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przed atakiem oglądał w mediach społecznościowych filmy przedstawiające brutalność policji – przyznał po aresztowaniu 19-letni Jayvon Hatchett. Młody Murzyn jest podejrzany o zadanie siedmiu ciosów nożem pracownikowi sklepu samochodowego w mieście Columbus w amerykańskim stanie Georgia. Prokuratura twierdzi, że nastolatek przyznał się, a także zeznał, że „czuł potrzebę znalezienia białego mężczyzny do zabicia”.

W ubiegłym tygodniu Jayvon Hatchett stanął przed sądem oskarżony o napaść z użyciem siły i posiadanie broni.

Zbrodnia miała miejsce 25 sierpnia nad ranem w sklepie motoryzacyjnym AutoZone, w pobliżu mieszkania 19-latka. Mężczyzna wszedł, by kupić termostat. Gdy pracownik powiedział mu, że go nie ma, Hatchett zadał mu wiele ciosów nożem, a następnie uciekł ze sklepu – twierdzi prokuratura.

Na nagraniach z monitoringu widać, jak – najprawdopodobniej Hatchett – oddala się z miejsca zbrodni. Pracownik sklepu w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Medycy twierdzą, że ma ogromne szczęście, że żyje.

Sierżant, który aresztował 19-latka, zeznał przed sądem, że gdy przeszedł do jego domu, Murzyn uśmiechnął się i przyznał do ataku. Rzekomo powiedział mu, że był rozsierdzony nagraniami przedstawiającymi brutalność policji które widział w mediach społecznościowych.

– Pan Hatchett powiedział mi, że oglądał na Facebooku filmy z policyjnych strzelanin w innych częściach kraju i czuł potrzebę znalezienia białego mężczyzny do zabicia – powiedział funkcjonariusz, cytowany przez telewizję WLTZ.

Media dodają, że zaledwie trzy dni wcześniej Hatchett został zwolniony za kaucją po oskarżeniu o uszkodzenie mienia. Teraz został aresztowany na sześć miesięcy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!