Europa Wiadomości

Czesi kręcą już serial dot. koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Miłość w czasach koronawirusa” (Láska v čase korony) to tytuł nowej serii TV, którą nakręcają Czesi. Emisja serialu, którego akcja dzieje się już w czasach pandemii Civid-19, ma się rozpocząć jeszcze w kwietniu.

Akcja dzieje się w jednej kamienicy, w której zamieszkają różne pokolenia w czasach pandemii. Zleceniodawcą sześcioodcinkowego serialu jest TV publiczna.

Tytuł „Miłość w czasach koronowirusa” to zapewne aluzja do powieści Gabriela Garcii Marqueza „Miłość w czasach cholery”. Serial filmowany kręcony jest w jednej z praskich kamienic. Pierwsze zdjęcia zaplanowano na 14 kwietnia. Emisję pierwszego odcinka przewidziano na 27 kwietnia na kanale CT1 o godz. 21.10.

Scenariusz piszą sami widzowie. Poproszono ich o nadsyłanie pomysłów i historii, które spotkały ich samych. Tylko scenariusz pierwszego odcinka wyszedł spod pióra zawodowców.

Sitcom kręcony jest zdalnie sterowanymi kamerami. Chodzi o względy bezpieczeństwa i dlatego tylko aktorzy będą fizycznie obecni na planie. Ciekawe, czy serial nawiąże do najlepszych osiągnięć Czechów w tej dziedzinie i czy zwroty o „czeskim humorze” i „czeskim filmie” nabiorą nowych konotacji ?

Ciekawe…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!