Europa Wiadomości

Czechy jednak nie przyjmą imigrantów. Decyzje rządu poparła nawet opozycja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do niedawna Czechy i Słowacja były stawiane przez eurokratów za przykład, iż nawet państwa Europy wschodniej nie polemizują z decyzjami UE i przyjmują imigrantów, co było nieraz używane jako argument służący potępieniu Polski, Węgier oraz Austrii. Jak się okazało grono państw wypowiadających posłuszeństwo lewicowemu szaleństwu napływającego do nas z Brukselii właśnie się powiększyło.

Zgodnie z unijnym systemem kwotowym Czech były zobowiązane przyjąć 2600 imigrantów do września bieżącego roku. Jak do tej pory, przyjęto… 12 osób. Ta liczba najprawdopodobniej już się nie zwiększy, gdyż Czesi postanowili wycofać się z unijnego systemu relokacji.

W związku z pogarszającą się sytuacją w zakresie bezpieczeństwa i dysfunkcjami całego systemu (relokacji – red.), rząd zaakceptował wniosek o wstrzymaniu tego systemu dla Republiki Czeskiej To oznacza, że Czechy nie będą przyjmować uchodźców z Grecji i Włoch według wcześniejszego schematu rozdzielania imigrantów – poinformował czecki minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec.

Jak się okazuje decyzję rządu poparła nawet opozycja. Teraz czeski parlament ma skupić się na przygotowaniu obrony przed ewentualny postępowaniem jakie mogłaby rozpocząć Komisja Europejska w związku z niedotrzymaniem zobowiązania.

Źródło:polityczne.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!