Wiadomości

Czarnek: W tym tempie nauczyciele będą zaszczepieni do 10 marca

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szczepienia nauczycieli idą dobrze – ocenił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak dodał, w tym tempie nauczyciele będą zaszczepieni do 10 marca.

Szef resortu edukacji na antenie TVP3 Lublin powiedział, że rejestracja nauczycieli chętnych do zaszczepienie “przebiegła błyskawicznie”.

– Idą również dobrze szczepienia nauczycieli, z jakimiś drobnymi, jak słyszę, potknięciami, ale to się dzieje na froncie walki zawsze w służbach medycznych. Tu trzeba służbom medycznym bardzo podziękować za sprawność w przeprowadzaniu tych szczepień – stwierdził Czarnek.

– Jesteśmy przekonani, że w tym tempie do 10 marca będziemy w stanie zaszczepić wszystkich nauczycieli, którzy się zarejestrowali do szczepień, a to jest szansa na łatwiejsze decyzje – już po 10 marca – o powrocie do szkół wyższych klas (niż I-III), jeśli oczywiście nasza odpowiedzialność społeczna doprowadzi do wyhamowania tej trzeciej fali i zahamowania dynamiki wzrostów i ewentualnie spadków dziennych zakażeń koronawirusem – powiedział minister.

– Trzecia fala pandemii koronawirusa jest faktem i w związku z tym nie możemy na razie myśleć o tym, żeby do szkoły wróciły inne roczniki poza klasami I-III – powiedział.

– Co więcej, musimy zachować my wszyscy, i o to apeluję, maksimum odpowiedzialności społecznej i stosować się do rygorów, do obostrzeń po to, żeby umożliwić dalszą naukę w systemie stacjonarnym dzieciom w klasach I-III, żeby nie doprowadzić do sytuacji takiej, jaka wydarzyła się w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie służby Ministerstwa Zdrowia były zmuszone do tego, żeby rekomendować nam wyłączenie nauczania stacjonarnego w klasach I-III na co najmniej tydzień bądź dwa tygodnie – mówił Czarnek.

Czytaj też:

Przemysław Czarnek o podpaleniu kościoła w Lublinie: Z takimi dzikimi zachowaniami nie mieliśmy do czynienia nawet w okresie PRL-u

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!